30-lecie Warszawskiej GPW. “Giełda w Warszawie odniosła sukces”

Utworzenie giełdy w Warszawie było nie tylko symbolem budowy kapitalizmu, ale okazało się też sukcesem biznesowym – mówili uczestnicy panelu “GPW 1991 – 2021” zorganizowanego w związku z 30-leciem warszawskiej giełdy.

Podsumowując 30 lat historii GPW, pierwszy prezes spółki 1991-2006 dr Wiesław Rozłucki powiedział, że GPW bezdyskusyjnie odniosła spektakularny sukces. “Bardzo szybko pokonaliśmy Pragę i Budapeszt, chociaż to były giełdy, które w opinii wielu inwestorów i obserwatorów na początku lat 90-tych najlepiej rokowały. Po pierwszym roku myśmy mieli 9 notowanych spółek, a Czesi szykowali tysiąc kilkaset w ramach kuponowej prywatyzacji” – powiedział….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *