Wielki Test o Pomnażaniu Pieniędzy – relacja z programu

17 listopada o godzinie 21:00 w studio TVP1 odbył się „Wielki Test o Pomnażaniu Pieniędzy”. 

Zgromadzone w studio telewizyjnym oraz łączące się ze studiem zdalnie duety popularnych artystów, sportowców i dziennikarzy zmierzyły się z pytaniami dotyczącymi m.in. inwestowania na giełdzie. 

Podczas programu nie zabrakło także felietonów filmowych z udziałem ekspertów rynku kapitałowego, młodzieży z II LO im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim – uczestników 20. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, czy ciekawostek o najbogatszych ludziach na świecie i o tym, jak zbudowali swoje fortuny. 

Do rundy finałowej po zaciekłej rywalizacji przeszły dwie pary: Katarzyna Ankudowicz i Tomasz Ciachorowski oraz Joanna Moro i Mirosław Szpilewski. W odpowiedziach na pytania w rundzie finałowej lepsi okazali się Joanna Moro i Mirosław Szpilewski i to oni otrzymali symbolicznie czek na 30.000 zł z rąk Prezesa Zarządu GPW w Warszawie – dr Marka Dietla. Nagroda zostanie przekazana Fundacji Kamili Skolimowskiej, która wspiera młodych sportowców. 

Zapraszamy na stronę https://wielkitest.tvp.pl, gdzie znajdują się m.in. nagrania fragmentów „Wielkiego Testu o Pomnażaniu Pieniędzy”, nagrania krótkich wywiadów o polskiej giełdzie z udziałem uczestników programu, a także liczne materiały edukacyjne Sponsorów Programu. 

Program obejrzało przeszło 650 tysięcy widzów. Test online wypełniało równolegle z uczestnikami w studio niespełna 9 tys. osób z całej Polski. 

Tutaj można zmierzyć się pytaniami „Wielkiego Testu o Pomnażaniu Pieniędzy” i sprawdzić swoją wiedzę. 

Sponsorzy Programu: 
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Fundacja GPW, PKO Bank Polski oraz Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego

Gala Finałowa edukacyjnej gry terenowej „Za głosem giełdy”

Na Sali Notowań GPW w Warszawie we wtorek 23 listopada odbyła się Gala Finałowa edukacyjnej gry terenowej „Za głosem giełdy”, podczas której wręczono dyplomy i nagrody jej Laureatom.

Gala Finałowa była zwieńczeniem trwającego od 14 do 31 października innowacyjnego projektu organizowanego przez Fundację GPW i GPW w Warszawie – edukacyjnej gry terenowej „Za głosem giełdy”, która była jedną z inicjatyw związanych z jubileuszem 30-lecia GPW w Warszawie.

Aplikację z grą w czasie jej trwania pobrało blisko 450 osób, przeszło 250 z nich rozpoczęło udział w grze, a 226 dotarło do ostatniego punktu na trasie. Aż 109 osób ukończyło grę z maksymalnym wynikiem punktów i zostało zaproszonych do udziału w dogrywce. Z 66 zgłoszonych do tego etapu prac Komisja Konkursowa wyłoniła 5 Laureatów nagród głównych (hulajnóg elektrycznych i plecaków) oraz 50 Laureatów wyróżnień (zestawów atrakcyjnych upominków). Dyplomy i nagrody z rąk organizatorów i partnerów projektu Laureaci odebrali podczas uroczystej Gali Finałowej zorganizowanej na Sali Notowań GPW 23 listopada. 

Pełen ranking dostępny jest na stronie projektu

Jednym z elementów programu Gali Finałowej było podsumowanie projektu i prezentacja jego ewaluacji. A wyniki są następujące:

  • 100% respondentów odpowiedziało, że aplikacja była łatwa do pobrania na telefon i w obsłudze oraz że zawarte w niej wskazówki organizacyjne przedstawione zostały w sposób zrozumiały. 
  • 95% ankietowanych uważa, że informacje merytoryczne zawarte w grze zostały przedstawione w sposób interesujący.
  • Taki sam procent uczestników ankiety stwierdziło, że punkty na trasie gry były ciekawymi miejscami do odwiedzenia, a 89% odpowiedziało, że dzięki grze zwiększyła się ich wiedza o zadaniach i rolach instytucji rynku kapitałowego.
  • 98% potwierdziło, że udział w grze zwiększył ich wiedzę o historii warszawskiej giełdy.
  • 76% respondentów stwierdziło, że gra pozwoliła im dowiedzieć się więcej o zasadach działania rynku kapitałowego, a wzrost wiedzy o inwestowaniu nastąpił u 75% ankietowanych.
  • 98% ankietowanych uważa, że udział w grze był miłym sposobem spędzenia czasu, a 95% poleciłoby w przyszłości udział w grze swoim znajomym. 

Organizatorami projektu była Fundacja GPW oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Finansów oraz Komisja Nadzoru Finansowego. Projekt realizowany był w ramach kampanii World Investor Week koordynowanej w Polsce przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Partnerami głównymi projektu był Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Partnerami edukacyjnej gry terenowej byli: PKN ORLEN, CFA Society Poland, PFR Portal PPK oraz  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Patronat medialny nad projektem objęły: Rzeczpospolita i Gazeta Giełdy Parkiet, Polska Agencja Prasowa, RMF oraz dlaStudenta.pl.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Gali –> FOTORELACJA